19-годишната ќерка на комичарот и презентер беше застрелана, тој збесна: Не знам што да правам

12 јули, 2020
Annotation 2020-07-12 150946

Ќерката на комичарот и радио водител Рики Смајли беше застрелана минатиот викенд и во моментов е во болница, пишува CNN.

Смајли ја сподели веста во емотивно видео во кое раскажа дека неговата ќерка Арин била во група на луѓе повредени во Хјустон.

„Јас сум толку лут сега, не знам што да правам. Сакам да видите дека е реално. Сакам да видите со што треба да се справат родителите кога нивните деца стануваат жртви на вооружен напад“, рече тој, меѓу другото.

Ја сподели и загриженоста за радио емисијата која ја води.

“Јас сум многу лут, седев таму цело утро обидувајќи се да гостувам во шоуто. Таа сега е во болницата и веројатно ќе мора да има операција. Таа е исплашена и само плаче. Јас го мразам тоа”, рече тој.

Особено е тешка околност што поради пандемијата на коронавирусот, семејството не можеше да влезе во болницата.

Полицијата за CNN изјавила дека Аарин се наоѓала во автомобил кој се наоѓал на семафорот среде пукање. Покрај неа, повредени се уште три лица кои навреме пристигнале во болницата и сите се очекува да преживеат и да се опорават.

Рики потврди на Твитер дека неговата ќерка имала операција и добро закрепнува.

„На ќерка ми и е извршена операција. Таа напредува многу. Благодарам за вашите молитви“, рече тој.

Аарин сподели и фотографија од крвавото автомобилски седиште на Инстаграм.

View this post on Instagram

From my daughter @ryn.smiley

A post shared by Rickey Smiley (@rickeysmileyofficial) on

“Ова е најстрашната работа што ми се случила некогаш. Нема да можам да ја напуштам болницата некое време и нема да можам да се движам некое време поради оштетување на нервите”, напишала таа покрај фотографијата.

„Не можам да опишам со зборови колку сум благодарна што сум жива“, додаде таа во друг пост.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi