Актерката го „извади од памет“ целиот свет со нејзиниот третман за убавина! Дали би се осмелиле да го направите ова?!

16 ноември, 2020
37846-evamendespng

Актерката Ева Мендез покажа како изгледа третманот што ја одржува младоста и на некои луѓе не им е добро од таа сцена. Сепак, тоа е прилично рутинска постапка, која изгледа само застрашувачка на прв поглед.

„Овој спа-ценатр е неверојатен! Нема простории со лошо флуоресцентно осветлување. Нема стерилна атмосфера. Ова е мојот избор за сè што е поврзано со убавината. Место каде што можете да се опуштите додека ве „мачат“ најдобрите од најдобрите. Ова е моето среќно место! Овде добивам „моно влакна“. Ќе ве контактирам со резултатите доколку сте заинтересирани “, напиша Мендез споделувајќи ја фотографијата.

Убавата актерка лежи на неа со заглавени седум игли под лицето, и иако ретко кој би помислил дека може да се опушти во таква ситуација – на лицето може да и се види насмевка.

„Дали боли?” – праша еден од фанови и Ева му одговори брзо.

„Не баш. А, мојот праг на толеранција на болка е навистина низок “, напиша актерката.

Тоа е третман со „моно трединг“, кој вклучува инјектирање на тенки синтетички влакна, кои ја креваат кожата и даваат ефект на лифтинг, но исто така го стимулираат производството на колаген, кој ја затегнува кожата, и дава цврстина и еластичност.

Влакната содржат хијалуронска киселина, која му дава на лицето ефект на младост, а постапката е слична на лифтинг, но не е инвазивна и нема потреба од хируршка интервенција.

Лифтингот е видлив веднаш по третманот, објави „Сан“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi