Актерката Лена Хеди поради љубовта се сели дури во Лос Анџелес: Ништо повеќе не ја врзува за Велика Британија

30 октомври, 2020
o_15138200_1024


Лена Хеди, 47-годишна англиска актерка, позната по тоа што ја толкуваше озлогласената кралица Серсеи Ланистер во хит серијата „Игра на тронови“, е во врска со американскиот актер Марк Менчак, кој на телевизиските гледачи им е познат по улогата во наградуваната серија „Озарк“.

Новата врска дојде една година откако Лена се разведе од својот втор сопруг, режисерот Ден Кадан со кого ја има четиригодишната ќерка Теди. Лена е во брак од 2007 година со ирскиот музичар Питер Лофран со кого го има десетгодишниот син Вајли, тие се разведоа во 2011 година, а разводот беше финализиран во 2013 година. Таа исто така беше во врска со Џером Флин, колега од „Игра на тронови“, некое време, а таа врска се распадна во 2014 година, наводно, беше доста бурна, па дури и мораа да се разделат на снимањето, иако Џером подоцна рече дека не треба да верува во сè што пренесуваат медиумите.

Лена сега, наводно, има намера да се пресели во Лос Анџелес, каде што и се нудат подобри деловни можности, како и поради нејзината сè посериозна врска со Марко, па веќе не гледа никаква смисла да остане да живее во Велика Британија. Минатата година, Лена жестоко одговори на троловите преку Интернет кои ја критикуваа дека не носи шминка на видеото што го објави на својот Инстаграм профил. Лена е пријателка со актерката Пајпер Перабо откако во 2005 година глумеа во два филма, а исто така е блиска со колегите од „Тронови“, Педро Паскал и Питер Динклејџ, кои ја предложија на продуцентите на серијата за улогата на безмилосната кралица Серсеи, сестра на неговиот лик Тирион Ланистер. .

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort