Актерката Роуз Мекгоуан го обвинува режисерот Александар Пејн за силување: „Имав 15 години“

19 август, 2020
Annotation 2020-08-19 145311

Ако се обидете да имате секс со малолетничка, тогаш извршувате кривично дело, дури и ако малолетничката не го знае тоа. Ми беше привлечен, па мислев дека е до мене, но тоа не е точно, напиша таа

Актерката Роуз Мекгоуан (46) ја шокираше јавноста обвинувајќи го на социјалните мрежи режосерот Александар Пејн (59) дека сексуално ја злоставувал кога имала 15 години, пренесува Дејли Меил.

Според она што го напиша, инцидентот, наводно, се случил кон крајот на 1980-тите, кога Пејн бил во доцните дваесетти години.

USA - "Downsizing" Special Screening - Westwood

– Александар Пејн. Ме седнав и ми покажа порно што си го режирал за Showtime под друго име. Сè уште се сеќавам на твојот стан во Силверлејк. Многу си надарен. После тоа ме остави на аголот на улицата. Имав 15 години – рече таа на Твитер.

Потоа се огласи на Инстаграм.

– После искуството со него, ја оставив глумата, сè додека не се ’открив’ на 21-годишна возраст. Кога тоа се случи, реков за*би се, ајде да го направиме тоа ’. Дури и му честитав на Твитер за освојувањето на Оскарот во 2012 година, што покажува колку длабоко бев во култот во Холивуд – напиша во описот на фотографијата на која има 15 години.

Hollywood Foreign Press Association

И тогаш откри дека три недели по објавувањето на приказната за Харви Вајнштајн, повторно размислувала за ситуацијата со Пејн.

– Повеќе сум тажна отколку што сум лута. Тажна за себе кога имав 15 години. Тажна за себе возрасна, која сè уште мисли дека таа го избра. Сексуалната експлоатација е реална. Сакам да знаете дека не е ваша вина ако сте толку ментално масирани што мислите дека е добро. Ако се обидете да имате секс со малолетничка, тогаш извршувате кривично дело, дури и ако малолетничката не го знае тоа. Ми беше привлечен, па мислев дека е до мене, но тоа не е точно, напиша таа

View this post on Instagram

Last night I dropped a bomb of truth. For years I had thought a man I had sexual relations with was a a sexual experience I had. I now know I was groomed. I auditioned for him at 15. After my experience with him, I quit acting entirely until I was ‘discovered’ at 21. When that happened, I was like, fuck it, let’s do this. I even tweeted a congratulations on his Oscar win in 2012, that’s how deep in the Cult of Hollywood I was. It wasn’t until three weeks after the Weinstein story broke that I re-evaluated the situation. I feel badly about throwing a bomb into someone’s life and career, but I guess that’s social conditioning. I’m more sad than angry. Sad for 15 year-old me. Sad for the adult me that still thought it was a choice I made. Grooming is real. I want you all to know that it’s not your fault if you were mentally massaged into thinking it’s okay. It is not. I know this now. I would even go up to this director at events and ask him, with a smile, “remember when you had sex with me at 15?” And I would laugh it off. That is deep societal programming. If you are out there trying to have sex with an underage minor, you are committing a crime, even if the minor doesn’t know it. I was attracted to him, so I thought it was on me, but that’s not correct. I was not an adult. When it happened, I’d recently been left behind in Hollywood by a family member to fend for myself. The wolves preyed. Please recognize that if this has happened to you, the shame is not yours, it’s theirs. Give it back. Groomers are skilled operators and at 15, I was not aware of the warning signs. I named him on Twitter, but since Instagram is my softer side, I just don’t want his name here. Goddess bless us all, except for those that abuse their power. Here’s to freedom, yours and mine.

A post shared by Rose McGowan (@rosemcgowan) on

Таа исто така напиша дека сака извинување. Пејн сè уште не ги коментираше овие обвиненија …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris