Анџелина Џоли за малку ќе се омажеше со неа, а еве како изгледа жената во која се заљуби на прв поглед

27 јуни, 2020
angelina

Џени Шимизу и Анџелина Џоли се запознале на сетот на филмот „Foxfire“, а Џоли подоцна изјавила дека се заљубила во колегешката на прв поглед.

Анџелина Џоли честопати во интервјуа велеше дека помеѓу браковите со Џони Ли Милер и Били Боб Тортон била заљубена во жена. Станува збор за актерката Џени Шимизу, со која Џоли се запозна на сетот на „Foxfire“.

Таа исто така призна дека се заљубила во Шимиз на прв поглед и дека помеќу нив прскале искри, иако во тоа време веќе била во брак со Милер, тие сепак со години ја оддржувале врската. „Сигурен сум дека би се оженила со Џени, доколку не бев во брак со Милер“, рече Анџелина во интервју во 1997 година. Познатата актерка исто така рече дека е изненадена затоа што имала исти чувства кон Џени како и за мажите.

Џоли не е единствената позната дама која Џени ја бакнуваше. Во 2007 година, актерката во интервју рече дека имала интимна врска со легендарната Мадона. Пејачката, исто така, наводно платила за нејзините бројни патувања низ целиот свет само за тие да бидат заедно.

„Јас бев нејзина тајна страст и бев достапна во секое време од денот или ноќта“, рече Шимизу. Актерката се запозна со Мишел Харпер во 2014 година и е во брак со неа веќе шест години.