Анџелина му постави нов услов на Бред Пит ако сака да ги види децата

1 октомври, 2020
profimedia-0554841622

Еден од омилените актери во Холивуд, 56-годишниот Бред Пит, откако се врати од одмор на југот на Франција, каде што беше во друштво на новата 27-годишна девојка, Никол Потуралски, сакаше веднаш да ги посети своите деца. Но, се чини дека не успеал во тоа, бидејќи неговата поранешна сопруга, 45-годишната актерка Анџелина Џоли, постави целосно неочекуван услов под кој може да се доближи до децата. Имено, тој бара од Бред да помине неколку недели во карантин по патувањето, по што ќе му биде дозволено да ги гледа децата.

brad pitt

Иако странските медиуми претпоставуваат дека ова е повторно љубоморен испад на Анџелина за новата девојка на нејзиниот поранешен сопруг, двојно помлада од нејзината возраст, се чини дека мајката сè уште се грижи само за своите шест деца. За да се осигура дека не е заразен со Ковид 19, поставила услов да мора да чека повеќе од две недели за да биде сигурна дека децата, заедно со него, нема да се заразат.

Angelina Jolie
Angelina Jolie


Да потсетиме, Бред и Анџелина се разведоа пред четири години, но борбата за старателство над детето сè уште трае. Во неофицијален брак кој трае од 2005 година, тие посвоија три деца, 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс и 15-годишната Захара и имаат три биолошки деца, 14-годишниот Шилон и 12-годишните близнаци Вивиена и Нокс.