Аријана Гранде oфицијално го претстави своето момче

28 јуни, 2020
ariana

Светски популарната пејачка официјално го представи своето момче во јавноста кога го прослави својот дваесет и седми роденден.

Аријана Гранде објави фотографија со Далтон Гомез, кого сега и официјално го претстави на својата публика како дечко.

Поп-пејачката направила колажна објава во која го има нејзинот дом во Беверли Хилс и фотографии и видеа од нејзиното време во карантин.

View this post on Instagram

almost 27 🙂

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Таа напишала „Скоро 27“ во описот на фотографијата, додека пак ги исклучила коментарите, спречувајќи некој да и испрати желби за роденден.