Бела Хадид е повторно заљубена: Нејзиното срце го освои внукот на славниот Џек Николсон!

14 октомври, 2020
бела хадид

Далеку од очите на јавноста, обидувајќи се да ја задржи среќата за себе, Бела Хадид ужива во прегратките со новото момче и ни помалку ни повеќе, туку потомец на холивудската легенда Џек Николсон
Изворите потврдија дека Бела Хадид и Дук Николсон, внук на славниот Џек Николсон се гледале во тајност повеќе од еден месец, а нивната средба во Њујорк наводно била кобна. Всушност, тие заедно го прославија роденденот на Бела Хадид, пред таа и нејзините најдобри пријатели да заминат на краток одмор.


Минатата недела манекенката наполни 24 години и по тој повод ги однесе своите пријатели на одмор со приватен авион, од каде објави фотографии на Инстаграм и напиша: „Се чувствувам навистина среќна… Јас скоро секогаш ги откажувам сите роденденски забави, па затоа годинава решив да ги однесам своите прекрасни пријатели во авантура за цел живот “.
И пред да замине на патување во сон, уживаше да биде далеку од социјалните мрежи и луѓето со своето ново момче. Инаку, 20-годишниот Дук Николсон тргна по стапките на неговиот славен дедо, па така во 2019 година тој имаше улога во хорор филмот „Нас“, а тој сними заедно со Лана Дел Реј и го покрива нејзиниот албум „Норман Ф – – Кинг Роквел, добитник на Греми! ‘ Во моментов го режира филмот the Dreamland ’со Гери Олдман, Арми Хамер и Еванџелин Лили.

Бела Хадид пред врската со Николсон беше со раперот The Weeknd.