Бен Афлек ја отстранува маската од лицето за да пуши цигари во јавноста!

26 април, 2020
ben-affleck

Бен Афлек беше забележан како носи маска за лице додека пуши цигари само неколку дена откако преку заштитни маска ја бакна својата девојка Ана де Арма.

47-годишниот актер ја носи маската додека ги следи инструкциите за време на тековната пандемија во Лос Анџелес. Сепак тој не можеше да издржи и посегна по пушење цигари во јавност. Ова се случи на обична прошетка, а тој бил облечен сосема кежуал со торба во рацете.

Претходно овој месец, Бен беше виден како носи маска додека шеташе со својата нова девојка Ана.

Бен и Ана првпат се поврзаа минатиот месец откако двајцата беа забележани во посета на Куба, родното место на 31-годишната убавица. Нивната врска изгледа е доста сериозна, бидејќи таа веќе се знае со неговите деца. Моментално тие се заедно во изолација, а безбедноста на неговите деца за него е приоритет. Се зборува дека веќе го планираат своето патување за 32риот роденден на неговата Ана.

Актерот се раздели од сопругата Џенифер Гарнер во 2018 година. Оваа врска беше секогаш тема на дискусија во медиумите.