Бијонсе и Џеј Зи потрошиле 200 000 долари за првата роденденска забава на Блу Ајви

16 јуни, 2020
њрњерње

Бијонсе и Џеј Зи не чекаа долго по бракот за да започнат семејство. Во 2010 година, Бијонсе забремени, но, за жал, претрпе спонтан абортус, опишувајќи ја како „најтажната работа“ што некогаш ја доживеала. Откако помина неколку месеци закрепнувајќи од тој немил настан, пејачката повторно забремени.

Во август 2011 година, Бијонсе ја објави бременоста додека настапуваше на сцената на MTV Video Music Awards. Неколку месеци подоцна, Беј и Џеј ја пречекаа нивната ќерка Блу Ајви Картер на 7 јануари 2012 година.


Бидејќи е првото дете на највисоко платената славна личност во светот, Блу Ајви е супер ѕвезда уште од денот кога се роди.

Бејонсе и Џеј Зи наводно, потрошила 200 000 долари на нејзината прва роденденска забава. Не само што потрошија 95.000 американски долари на розови и бели рози и 2.400 американски долари на роденденска торта, парот исто така потроши 30 000 американски долари на костуми, накит, и играчки за пријатели на бебето Блу ​​Ајви.