Бил уапсен, им правел проблеми на своите родители: Дали конечно се смири проблематичниот дечко од славната и успешна фамилија?

2 април, 2020
familija

Иако има само дваесет години, неговиот досегашен живот беше исполнет со турбуленции!

Синот на светски познатата манекенка Синди Крафорд, Присли Гербер (20) конечно покажа во јавноста дека е среќно заљубен.

Младиот пар е сликан во Малибу, веднаш пред познатиот ресторан чиј што сопственик е неговиот татко Ренди Гербер.

И покрај тоа што големо медиумско внимание и се посветува на ќерката на Синди, не помал интерес во медиумскиот свет има и нејзиниот син Присли кој што исто така се занимава со манекенство. И покрај тоа што веќе неколку години е ангажиран во манекенските води, неговиот голем сон е во иднина да поседува ресторан во Њујорк.

Сепак, засега изгледа дека сѐ уште ги следи стапките на својата мајка.

Негативност е тоа што веќе некој период е познат и по својата проблематичност во приватниот живот.

Што се однесува до неговиот љубовен живот, пред две години тој беше во врска со моделот Камерон Рорисон, но нивната љубовна романса заврши неколку месеци по почетокот, а сега изгледа многу среќно со мистериозната бринета од Мајами.