Бившиот на Моника Белучи задоволен со 31 година помладата сопруга: нека зборуваат што сакаат!

23 април, 2020
винсент 4

На почетокот никој не верувал дека романсата помеѓу Винсент Касел и младата Тина Кунаки ќе трае повеќе од неколку дена токму поради разликата во години. Но францускиот актер и италијанската манекенка се заедно веќе 5 години.

Ја оставил Моника, но не заради Тина

Винсент Касел беше во брак со Моника Белучи цели 18 години, кога кон крајот на 2013 моќниот филмски пар решил да се разведе. По разводот актерот одлучил да се пресели во Рио де Жанеиро.

Тина не знаела дека Винсент постои

Винсент и Тина се запознале на Ибица, а манекенката не знаела кој е Винсент и со што се занимава.

Сличности Моника-Тина

Како и Моника Белучи и Тина пораснала во Италија. Татко и е мароканец, а мајка и од Сицилија. Исто како и Белучи и Тина ја започнала својата кариера како модел на модни ревии, но можно е во иднина да ја гледаме и на филмското платно.

Врска и брак

Во август 2016 Тина објавила слика со Винсент на Инстаграм и така ја објавиле врската. Нивното прво заедничко појавување во јавност им било кон крајот на 2016 година.

Парот се венчал во 2018 година, а минатата година станаа и родители. Винсент, кој инаку важи за дискретен чoвек кој сака да ја чува својата интима, веќе подолго време објавува слики со Тина на кои пишува “Таа е моја”, “Љубов моја”…