Бизарна теорија: Аврил Лавињ е мртва со години, има двојничка!

7 октомври, 2020
pjimage-2020-09-27t212058-113


Фановите кои започнаа да ја споделуваат оваа теорија тврдат дека е заменета со нејзината двојничка, актерката Мелиса Вандела. Тие рекоа дека разликите помеѓу вистинската Аврил и Мелиса се повеќе од очигледни.

Пејачката Аврил Лавињ наполни 36 години. Родена е на 27 септември 1984 година во Белевил, Онтарио, Канада. Нејзиниот татко ја именувал по месец април, кој на француски јазик се вика „Аврил“.

Pixsell

Лавињ победила на еден натпревар во 1998 година, што и овозможи да замине на концертна турнеја со канадската пејачка Шанија Твен (55)

Pixsell


Пејачката минуваше низ тешки моменти во 2014 година, кога и беше дијагностицирана Лајмска болест. Потоа се повлече од очите на јавноста и се врати дури во 2018 година со синглот ‘Глава над вода’.

25th Race to Erase MS Gala - Los Angeles

Ова е првата песна што ја напишав во кревет за време на еден од најстрашните моменти во мојот живот. Се помирив со фактот дека ќе умрам, почувствував како телото ми се гаси. Како да се давам, тонам и треба само да се турнам нагоре за да земам здив “, рече таа.

25th Race to Erase MS Gala - Los Angeles

Што се однесува до нејзиниот приватен живот, Лавињ има два неуспешни брака зад себе. Првиот со музичарот Дерик Вибили (40) траеше четири години, а со фронтменот на Никелбек, Чад Крогер (45), кој прекина во 2015 година, бидејќи таа се бореше со болеста.

Она што е секако најинтересно кај Аврил е бизарната теорија на обожавателите кои тврдат дека таа починала во 2002 година откако го објавила својот прв албум. Според таа верзија, пејачката паднала во депресија по нејзината ненадејна слава и успех. Во тоа време починал и нејзиниот дедо, па не можела да се справи со ситуацијата. Таа беше пронајдена мртва во станот, а во друга верзија почина во несреќен случај.

USA - 2020 Clive Davis Pre-Grammy Party - Beverly Hills

Фановите кои започнаа да ја споделуваат оваа теорија тврдат дека е заменета со нејзината двојничка, актерката Мелиса Вандела. Тие рекоа дека разликите помеѓу вистинската Аврил и Мелиса се повеќе од очигледни и ги гледаат разликите во вилицата, лузните и стилот на облекување.