Бразилката Алесандра Амбросио ги покажа своите вештини со топката во црвеното секси бикини!

4 октомври, 2020
алкс

Бразилците се познати како одлични спортисти, особено кога станува збор за фудбал и одбојка, и иако таа работи сосема друга работа – манекенство, атрактивната Алесандра Амбросио покажа дека не е туѓа во одбојката и управувањето со топката

39-годишната убава Бразилка ја истакна својата витка манекенска фигура со минијатурно црвено бикини додека уживаше во одбојка на плажа со пријателите на жешкото сонце во Калифорнија во Санта Моника. Таа честопати бараше одмор од жештината и играта нуркајќи се во освежувачката вода на океанот. Додека играше одбојка, таа носеше жолтеникави шорцеви над долниот дел од бикинито, го заштити лицето од силното сонце со сино бејзбол капа, а за време на паузите бараше заштита под шишинка.

Зачудувачката Бразилка, која се повеќе се свртуваше и дејствуваше во последните години, беше ангел на брендот Викторија Сикрет од 2004 до 2017 година и цело тоа време една од најплатените модели на светот.

Во 2008 година, Алесандра се сврши со американскиот бизнисмен Џејми Мазур, со кого има две деца, 12-годишната ќерка по име Ања Луиз и осумгодишниот син Ноа Феникс. Во март 2018 година, Алесандра објави дека таа и Мазур се разделиле, а од летото истата година е во врска со 40-годишниот италијански бизнисмен Никола Одди, коосновач на модната марка Алануи.