Бред Пит и се осветува на Анџелина носејќи ја новата девојка во дворецот во кој се венчале

7 септември, 2020
braddddd


Актерот Бред Пит сè уште не потврдил дека е во врска со скоро 30 години помладата германска манекенка Никол Потуралски, но тоа е повеќе од очигледно со оглед на тоа што пред неколку дена ја однесе во замок на југот на Франција, додека беа видени како разменуваат бакнежи. Еден од анонимните „кртови“ во редовите на оскаровецот сега откри за E news дека на 56-годишниот Бред ‘не му е гајле’ што мисли неговата поранешна сопруга, 45-годишната Анџелина Џоли за да ја донесе својата нова девојка на романтично бегство во замокот каде што двајцата се венчаа во 2014 година, а половина од него сè уште се во сопственост на Анџелина.

Brad Pitt


Анџелина сигурно беше повредена што Бред ја донесе Никол во замокот точно на време кога ќе ја прославеа шестата годишнина од нивниот брак, ако не одлучеле да се разведат пред четири години. Изворот тврди дека Бред не е сентиментален фраер и дека не го „допира“ ако Анџелина биде „погодена“ од тоа. Всушност, на овој начин, тој наводно сака да се одмазди за нередот што го направила на суд каде што се борат за старателство над нивните шест деца, кога побарала дисквалификација на судијата поради премногу блиски врски со Бред. Друга причина за одмазда е што Анџелина наводно има намера трајно да се пресели во Европа со своите деца, и тој во никој случај не сака да биде толку далеку од нив.

View this post on Instagram

Boiling…

A post shared by Nico (@nico.potur) on