Британија и светот во шок! Фотографијата на Адел со избричена глава ги препплави социјалните мрежи!

6 мај, 2020
adel

Британската пејачка со магичен глас во последно време привлекува големо внимание поради нејзиниот нов изглед, а на Твитер се појави фотографија од убавата Адел со руса коса кратка само неколку милиметри!

Последниве денови социјалните мрежи, особено Твитер, постојано се зборува за Адел, а причина е оваа фотографија.

View this post on Instagram

Adele ✂️✂️ #friday #lockdown 🖤

A post shared by HEY_REILLY (@hey_reilly) on

Имаше коментари по кратко време дека оваа драстична промена веројатно се должи на разводот, дека ова е дел од новата слика која Адел ќе ни ја претстави откако изгуби повеќе од 45 килограми, а се појавија и шпекулации дека пејачката сакала да го смени жанрот што го изведува …

Како што се испоставува, ова е само фотошоп – за многу кратко време еден од нејзините страствени обожаватели ја пронајде оригиналната фотографија од 2015 година.

Авторот на контроверзната монтажа се соочи со стотици коментари и реакции, а еден корисник на твитер истакна дека е неверојатно колку е лесно да се измамат луѓето.


„Бројот на луѓе кои поверуваа дека Адел ја избричила главата … Вие навистина ќе верувате во сè што ќе видите на Интернет”, рече тој.

Адел, патем, ретко се појавува во јавноста и малку ги користи социјалните мрежи, па папараците ја „демнат“ на родендени и свадби на нејзините пријатели, а судејќи според нив, ова се најновите фотографии на убавата пејачка.