Бритни го коментираше раскинувањето со Џастин Тимберлејк, но тој брзо се појави во коментарите!

16 април, 2020
Screenshot_1

Бритни Спирс објави видео на својот Инстаграм профил во кое танцува во бели шорцеви. И не беше ни чудно што пејачката танцуваше на песната на своето поранешно момче Џастин Тимберлејк.

„Ова е моја верзија на Снепчет или ТикТок или што и да треба да правите деновиве. Како што можете да видите, јас баш не танцувам, туку само ми е здодевно. П.С. знам дека го имавме едно од најголемите прекинување на врската на светот пред 20 години, но еј, човекот е генијалец. Одлична песна, ЏТ“, напиша пејачката под објавата.

Видеото е прегледано скоро два милиони пати, а следбениците се воодушевени од овој потег.

„Ова е моја омилена објава што некогаш сте ја ставиле”, “Ова е одлично. Ние го предизвикуваме Џастин да танцува на една од твоите песни”, “Таа ја поддржува песната на Џастин. Среќна сум”, напишаа фановите, многумина чекаа коментар на Тимберлејк.

Набрзо, Џастин одговори со емотикони, откривајки дека му се допаѓа.