Бритни Спирс е бремена

10 април, 2020
насловна

Поп принцезата Бритни Спирс како што велат изворите е повторно трудна и го очекува своето трето дете на кое ќе и биде прво со Семом Асгар, 26 годишен фитнес тренер. Анонимната личност која е блиска до парот открила за еден часопис дека Бритни последните години поминувала низ тежок период, но конечно сега има причина да биде среќна.

Бритни сподели со пријателите дека и доцни нејзиниот период и дека чувствува дека бебето расте во стомакот. Таа започнала да купува розова гардероба за бебиња и била убедена дека ќе добие девојче, рече изворот, признавајќи дека, сепак, самата пејачка не била ниту сто проценти сигурна дека е бремена. Тој, наводно, избегнува да одговори на тоа прашање затоа што не сака да се разочара ако тестот покаже дека не е во блажена состојба.

Тој сака да биде во таа еуфорична состојба колку што е можно подолго, рече изворот. Од друга страна, нејзиното момче Сем е нервозно на помислата да стане татко. Тој се плаши дека раѓањето на бебе може да има негативен ефект врз нејзиното ментално здравје, опиша тој.