Бритни Спирс ја откри МРАЧНАТА ТАЈНА!

3 ноември, 2020
бритни

Повторно лоши вести!

Пејачката Бритни Спирс на врвот на својата кариера беше препознатлива по долгата руса коса и „златните“ кадрици на кои им завидуваа многу жени, и на кои со ужас гледаа кога се избричи откако имаше ментален пад пред дванаесет години. После кризата, пејачката повторно ја пушти својата долга руса коса, но се збореше дека 38-годишната поп принцеза крие дека е ќелава поради долгогодишното користење на боја за коса и бланш.

Дали пејачката навистина го губи светскиот изглед?

View this post on Instagram

First pic is the original 🌹🌹🌹 !!!!

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Да се потсетиме, напиша дека хемикалиите од бојата ги оштетиле фоликулите на нејзината коса во текот на годините, па почнала да и испаѓа. ‘Ако Бритни сака да продолжи и да ја има таа посебна нијанса на руса коса како порано, таа ќе мора да оди во салон за перики наместо на фризер “, изјави анонимен извор близок на пејачката. Тој додаде дека Бритни повремено ‘си играше’ со бојата и беше бринетата, но русата коса е нејзин заштитен знак што сега претставува голем проблем. ‘Треба целосно да го отфрли бланшот. Треба да почне добро да ја негувате косата, да избере една боја и да се држи до неа “, заклучи тој.

За време на објавувањето на статијата, пејачката всушност ја обои косата двапати за две недели. Прво плава па бринета, а потоа повторно плава. Познато е дека доколку се користи премногу бланш тоа може да ја оштети и исуши косата. На фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, косата на Бритни сепак изгледа бујна. Секако, можно е и таа да носи многу квалитетна перика, па од фотографиите не е јасно дека тоа не е нејзината вистинска коса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi