Брус Вилис за љубовта со 23 години помладата жена: Ова е најневеројатната врска во мојот живот

17 април, 2020
Насловна

Целиот свет повторно зборат за Брус Вилис и Деми Мур а поминаа дваесет години од нивниот развод. Причината е заедничкиот карантин поради вирусот корона. Поточно, поранешните сопружници решиле да се изолираат со своите три ќерки.  

Не би било толку чудно ако Брус Вилис не бил во среќен брак со Ема Хеминг цели 11 години. Додека Брус Вилис игра среќно семејство со својата поранешна сопруга, се чини дека воопшто не ја допира неговата сегашна сопруга.  

А Брус? Па се чини дека сè оди добро во неговиот живот…

Имено, во една прилика Брус Вилис рече дека можете да го поминете целиот живот не сфаќајќи дека нешто не е во ред. Но, во моментот кога ќе се сретнете со вашата вистинска љубов, ќе сфатите дека годините пред тоа не постоеле.

Еден од најплатените американски актери, тој имаше се : среќа, успех, слава, бројни обожаватели. Затоа, тој не се чувствува осамен. И, сè уште додека не ја запозна манекенката Ема Хеминг, која е помлада за 23 години, сфати колку е несреќен.

Не беше љубов на прв поглед, како што честопати се случува во Холивуд. Брус Вилис и Ема Хеминг биле пријатели неколку години пред да започнат љубовна врска.

Пресвртот се случи кога Ема се согласи да оди на состанок со него. Тогаш сфатија дека се создадени едни за други, и покрај големата разлика во возраста.

Брус и Ема се венчаат во март 2009 година. На свадбата присуствуваа Деми Мур, како и нејзиниот сопруг Ештон Кучер.  

Брус и Ема имаат две ќерки, тие живеат во Њујорк и се многу среќни. Ема одржува блиска врска со постарите ќерки на нејзиниот сопруг.

“Бев многу млада кога се запознавме. Не е ни чудо што бев збунета кога запознав маж кој веќе има три возрасни ќерки. Таа прва средба со нив беше многу тешка. Но, оттогаш, нема проблем. Сите се сакаме едни со други!” рече Ема.  

За да го сочуваат бракот, парот постојано работи на зачувување на истиот.  

“Брус секогаш се забавува со мене. Постојано се шегуваме, се смееме и верувам дека е многу важно. Штом се влоши, бракот се влошува. Брус е многу доверлив и секогаш можам да се потпрам на него. Јас навистина верувам дека сме едни за други”.