ЦЕЦА НА ПОСЕБНА ИСХРАНА! Таа го чисти организамот од ТОКСИНИ, и се ослободи од ЕДЕН порок, еве зошто!

17 април, 2020
5c4c3ed4-f354-44a6-8e93-5c530a0a0a67-1366705-ceca-ls-690x480

Таа го чисти организамот од ТОКСИНИ, и се ослободи од ЕДЕН порок, еве зошто!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на пандемичниот коронавирус го поминува во домашна изолација, што не е тешко за неа, бидејќи не е љубител на прекумерен публицитет дури и за време на редовната состојба во земјата. Цеца ужива да поминува време со семејството, да одмара, да гледа серии, да слуша нови песни, а во меѓувреме одлучи да се префрли на режим на здрава исхрана.

Поточно, Цеца реши да го редуцира начинот на кој се храни, па затоа почна да применува посебен план на исхрана за чистење на телото од токсините.

Секако најголем шок за неа беше одлуката да се ослободи од нејзината најголеа и единствен порок – цигари!

– Цеца никогаш не помислила дека можеби треба да го промени начинот на кој се храни. Со оглед на тоа што има одличен метаболизам, килограмите за неа не беа проблем, дури и ако се здебели, таа може да ја  изгуби тежина многу брзо – вели изворот и додава:

– Пред три месеци, таа донесе одлука да посети нутриционист и да го примени новиот начин на исхрана. Отпрвин, таа беше скептична, се плашеше дека нема да издржи, но по неколку дена, сфати колку е здрава. Таа жали што не решила да се посвети на здрава исхрана пред неколку години, но сега секако беше одличен момент – вели извор близок до музичката ѕвезда и открива дека менито за време на постењето го прилагодила на новата исхрана.

– Бидејќи таа постеше 49 дена, цело време се придржуваше до планот на исхраната и беше во можност да издржи без тешкотии. Во тој момент, сфатила дека се победила себеси и е сигурна дека повеќе нема да се врати на нездрава и брза храна – открива извор.

Во меѓувреме, таа се бореше и со пушењето.

– Цигарите биле буквално нејзиниот најголем порок. Со години се обидуваше да ги остави, но сега таа одсечно се откажа од тој порок. Веќе три месеци, откако е на посебна исхрана, Цеца не пуши и се прероди. Таа е пресреќна – вели нашиот извор.

– Вистината е сè што сте слушнале. (се смее) Јас се родив! Пред точно три месеци посетив нутриционист, кој направи план за исхрана за мене и навистина ми помогна многу. Се чувствувам одлично, жал ми е што порано не почнав да јадам поздраво, но добро, дефинитивно започнав навреме – вели музичката ѕвезда, додавајќи:

– Ова е еден вид детоксикација, бидејќи се откажав од пушењето пред три месеци, така што сега се чувствувам препородено. Навистина сум задоволна “, рече Цеца.