Цеца зборуваше за прв пат откако стана баба: „Цела треперам и ова е посебно чувство за мене!“ (ВИДЕО)

5 јуни, 2020
Цеца зборуваше за прв пат откако стана баба: „Цела треперам и ова е посебно чувство за мене!“ (ВИДЕО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера стана баба. Имено, нејзиниот син Вељко и снаата Богдана го добија своето прво дете, синот Жељко, кој своето име го доби по таткото на Вељко – Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Прославата се одржа во семејната куќа на Ражнатовиќ, а првиот што пристигна беше Вељко Ражнатовиќ, кој, од голема возбуда, успеа да каже само дека се чувствува еуфорично. По Вељко, се појави Анастасија, која блескаше во вечерно издание.

На крајот се појави и Цеца Ражнатовиќ, обраќајќи им се на гостите и новинарите.

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ИЗЈАВАТА НА ЦЕЦА: