Celebrity ресторанска етикета – хостеса од Њујорк го открива однесувањето на ѕвездите од А-листата!

21 јули, 2020
hadid 2

Од Кајли до Бијонсе, на виралното видео на TikTok имавме прилика да видиме строги, но фер оценки за тоа како се однесуваат ѕвездите кога мислат дека никој не ги гледа.Не е дека имаме искуство, но сигурно не е лесно да се биде ѕвезда, постојано на мета, оценувана,осудена… Но, гледајќи од нашиот анонимен агол, сепак би било убаво да се знае дека познатите не ја напуштаат целосно својата хуманост и ги третираат луѓето кои околу нив како што треба, кои ги извршуваат своите многу помалку видливи, но сепак вредни задачи.Познатите понекогаш мораат да ги шетаат своите фустани од Прада и да одат во познати ресторани од светски метрополи, а Јулија Керолан, која работи со вакви фантастични ресторани со години, реши да ги сподели своите искуства со ѕвездите на А-списокот со целото население преку TikTok , додавајќи оценки од 1 до 10 за секоја личност со којашто ќе стапи во контакт и – видеото стана се рашири брзо низ интернетот како и што се очекуваше. Иако Јулија каже дека ова се само нејзини лични искуства, ние нема да се преправаме дека не сме заинтересирани за овој мал увид во однесувањето на некои од најголемите славни ликови на денешницата.

Што откривме?

Бела и Џиџи Хадид 10/10

Јулија беше воодушевена од сестрите Хадид: „Двете се навистина многу драги, не можам да кажам доволно убави работи за нив! Тие се крајно љубезни и пристојни кон сите вработени, што за жал е реткост кога станува збор за познатите“.

Кајли Џенер 2/10

Но, една пријателка на семејството Хадид, Кајли Џенер, остави многу полош впечаток од една едноставна причина: „Таа беше добра, но остави бакшиш од 20 долари на сметка од 500 долари. Правете го она што го сакате со тие информации “. Со оглед на приходот на Кајли, што е малку контроверзен  со оглед на неодамнешните информации дека таа лажирала податоци за „Форбс“, но несомнено е астрономски, тоа е прилично тажно и сигнализира ниско ниво на свест…

Кендал Џенер 4/10

Ниту сестрата на Кајли не го осветли образот на славниот клан: „Таа доаѓаше често и беше многу студена кон персоналот. Исто така, таа обично имаше некој да зборува во нејзино име, така што никогаш не им се обраќаше на вработените директно. Претпоставувам дека е можно дека таа е многу срамежлива, па ќе и дадам 4 од 10. “

Хејли Бибер 3,5 / 10

Јулија немаше убави зборови за г-ѓа Бибер и изрази дека на Хејли била прилично незгодна: „Ова ќе биде контроверзно, но сум се среќавала со неа многу пати и таа никогаш не била љубезна. Навистина посакував да ми се допадне, но морам да и ја дадам 3,5 од 10, жал ми е “.

Ник Џонас 8/10

Од друга страна, Ник Џонас остави пристоен впечаток за време на една средба: „Тој еднаш дојде со пријателите и беше многу нормален и опуштен. Тој дефинитивно изгледа како убав човек “.

Бијонсе 10000000/10

Кога Јулија се запозна со Бијонсе,таа само ја однесе до нејзината маса, но рече дека била пристојна, насмеана и прекрасна .”

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris