ДАЛИ БИ ГО ПРЕПОЗНАЛЕ: Легендарниот тенисер ви порачува дека доаѓаат подобри денови со слика од младоста (ФОТО)

18 април, 2020
2127297_66601-epa_ls

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер поминува време со своето семејство за време на пандемијата.

Додека чекаа да заврши пандемијата и натпреварите да продолжат, Швајцарецот објави слика од младоста на социјалните медиуми.

Се присеќам дека претстојат подобри денови, изјави еден од најдобрите тенисери на сите времиња.