Дали е доволно елегантен за Џејмс Бонд? За талентот на тетовираниот убавец се дебатира откако протекоа вестите за новата улога

27 септември, 2020
харди насловна

Том Харди е добар избор според многу жени, но некои обожаватели на популарната ѕвезда не се согласуваат и велат дека не можат да го замислат во таа улога.

Неодамна протече информација дека Том Харди следно ќе го отелотвори тајниот агент 007 додека ги воодушевувал продуцентите на аудицијата во јуни.

Иако ова треба да биде официјално потврдено дури во ноември годинава по премиерата на „Нема време да умре“ во која Даниел Крег последен пат го игра Бонд, веќе има многу дискусии за Харди и неговиот талент. Јавноста ги коментира неговите претходни улоги и дали тој е доволно полиран за да го игра ликот на Бонд.

Том има глумено во разни филмови и е најпознат како шеф на еврејската толпа во серијата Пики блиндири, Џејмс Делани во серијалот „Табу“ каде соработуваше со неговиот татко и се појави во новото продолжение на „Mad Max: Fury Road“ најавено е дека ќе го има и во новиот дел.

Сигурно еден од најголемите трансформации на британски убавец, чие тело го красат 30 тетоважи, е тоа на шефот на мафијата Ал Капоне. Поради таа улога, тој се избричил целосно ќелав и носел перика, а лицето се трансформирал со шминка.

Дел од обожавателите не можат да го замислат Харди како 10-ти актер што го отелотворува Бонд поради неговите тетоважи кои сигурно ќе ги открие во одредени секси сцени со прекрасните дами по кои е познат агентот 007. Но, многу жени се воодушевени од вестите и со нетрпение ги очекуваат информациите и се надеваат дека се точни.

Инаку, Харди изненадува што воопшто има профил на Инстаграм, но најмногу споделува фотографии од снимањето и видеа поврзани со филмовите. Покрај тоа, тој забрани коментари под објавите.

View this post on Instagram

Parker and Marcel 💯

A post shared by Tom Hardy (@tomhardy) on