Дали е само трач или на љубовта навистина и дојде крај – Северина и Игор Којиќ веќе не живеат заедно?!

28 мај, 2020
seve 2

Северина и Игор Којиќ неодамна ја прославија својата годишнина од свадбата, а сега се појави веста која ги збуни сите …

Северина и Игор Којиќ се двојка која веќе подолго време го привлекува вниманието на јавноста – од наводни кавги, раскинувања и разводи, двајцата се честа тема на написите во весниците. И сега пристигна уште една вест која може да биде вистина, а можеби и само друга во низа озборувања…

Со години Северина и Игор Којиќ успешно се спротивставуваа на медиумската „трка“ и приказната за нивниот развод, тие мудро ја одржуваат својата љубов и не се грижат за озборувањата. Како и да е, ретко на кого би му било лесно да ги поднесе таа тежина и притисок на тој начин, особено кога целото семејство е вклучено во целата приказна.

Од почетокот на пандемијата, Северина престојува во Белград во куќата на нејзиниот свекор Драган Којиќ Кеба во Бежанијска коса. И според локалните медиуми, таа неодамна изнајмила стан во Нов Белград затоа што сака мир. Судејќи според написите на весниците, Севе сакаше да биде во агол каде нема да има толку многу членови на семејството на Игор и каде ќе го има мирот што и недостасува.-Игор не се согласуваше со одлуката на Севе за станот затоа што тие имаат многу простор во куќата. Сепак, Севе ко Севе! Таа прави секогаш како и обично на свој начин – открива изворот за “Ало” и додава:

-Кога Игор дозна за тоа, тие влегоа во жестока расправија! Тој не сакаше да ја напушти семејната куќа, па Северина е сама во станот. Колку што знам, Игор повремено оди во станот, но поминува повеќе време со своите родители. Од таа причина, започнаа приказните за развод, тие дури се одследија и од Инстаграм, така што ги разгореа приказните за конечниот развод. Кеба се обиде да разговара со снаата и да ја убеди да не оди во станот, но таа му рече дека има многу причини зошто сметала дека е најдобро – вели изворот и објаснува што ја навела Северина да донесе ваков чекор.

– Пејачката објасни дека таа ги сака и мајката и таткото на Игор, но дека сепак смета дека секој треба да има свој мир. За време на карантинот, таа сфати дека и недостасува одредена слобода и дека повеќе не може да живее со својот свекор и свекрва. Кеба дури му кажал на Игор дека не ја разбира Северина и дека се чувствува повреден затоа што се обидувале цело време направат да се чувствува убаво и пријатно.

Сепак, се чини дека на Севе и на Игор не им цветаат ружи, секогаш има некоја напнатост, таа дополнително  е нервозна  и поради својот син кој е со нејзиниот татко Милан Поповиќ, па не е изненадувачки што се расправаат сè повеќе. Претпоставувам дека таа исто така сакаше да избегне Кеба и Олја да слушаат секојдневни кавги, а дали страстите ќе се смират, не знаат ни тие самите. – објасни извор близок до Којиќ за споменатите медиуми.

Сепак, после сите овие години, се поставува прашањето дали се работи за уште една приказна без покритие што Северина многу наскоро ќе ја негира, или сепак ова е вистина? Дали љубовта заврши и дали убавата Севе реши повторно да биде сама?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi