Дали ќе ја препознаете оваа глумица?

9 април, 2020
glumica

Актерката е многу активна на ТикТок, а за тоа е виновна нејзината 15-годишна ќерка Коко.

Иако апликацијата ТикТок ја забавува помладата публика, изолацијата поради корона вирусот привлече и повозрасни корисници.

Меѓу нив е и 55-годишната актерка Кортни Кокс, позната како Моника од серијата „Пријатели“, која ги воодушевува своите следбениците на платформата со својата смисла за хумор.

Во последните неколку недели таа ги забавува своите обожаватели со хумористични клипови и кореографии, а судејќи по тоа, во нејзиниот дом не е досадно дури и во изолација.

View this post on Instagram

Dealers choice.

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on

Неодамна објави видеа со посебни филтри со кои се претвори во бебе и маж. Таа се претвори во вистински заводник со обрасната брада, долга коса врзана во репче и раскопчана кошула, што ги натера нејзините фанови да се смеат до солзи.