Дали сопругот на Алиша Кис, Свиз Беатс се справи со отстранувањето на акрилниот лак?

18 април, 2020
alicia-keys-removes-acrylic-nails-at-home

Сопругот на Алиша Кис, Свиз Беатс, верува дека можеме на крајот од социјалното дистанцирање да излеземе со неколку нови вештини. На крајот на краиштата, во текот на само неколку месеци, моравме да станеме свои козметичари и да правиме депилација, маникир со гел или акрилен лак и DIY-бојадисување на косата, плус уште многу повеќе.

Како и многумина од нас, кои се сомнева во регулативите, Кис го започна социјалното дистанцирање со акрилни нокти, а 33 дена подоцна, имаше потреба да ги отстрани ВЕДНАШ. Секој што ќе се обиде сам да отстрани акрилен или гел маникир, знае каква “борба“ е тоа. Затоа, за помош се обрати кај Беатс.

Во видеото објавено на својот Инстаграм, Беатс може да се види како се справува со акрилниот маникир на Кис, додека пејачката седи со фолија на другите прсти. „Можете да користите X-Acto нож“, рече почетник за маникир Беатс. Но, Кис разбирливо ја отфрли таа идеја. “33 денот од карантинот. Сметам дека сите ќе излезат од овој карантин полукави 100%“, имаше Беатс напишано.

Сепак, мораме да му одадеме почит кон неговиот фокус и посветеност за извршување на потребната задача; дури и најискусните во козметичките салони го мразат процесот на отстранување.