Дали знаете што правеше Џенифер Анистон пред актерската кариера?

15 октомври, 2020
џенифер

Таа издржа само два дена на едно работно место


Џенифер Анистон денес е една од најпопуларните и најплатените актерки во светот, а меѓу холивудските sвезди ја „лансираше“ улогата на бујливата Рејчел во мегапопуларните „Пријатели“, иако неколку пати претходно се појавуваше на малите екрани. Сепак, нејзините почетоци не беа лесни, па ennенифер, која денес „плива во пари“ на почетокот на својата кариера, направи бројни, нималку гламурозни работи.


Имено, таа започна да глуми во средно училиште, а најчесто се појавуваше во театарски мјузикли. После тоа, таа започна да оди на бројни аудиции во Њујорк и Лос Анџелес, и заработуваше за живот на различни начини.

View this post on Instagram

Hi from the girls across the hall 👋🏼

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

‘Една од најтешките работи што ги направив беше да доставувам пошта со велосипед. Имав 19 години. Бидејќи сум многу некоординирана и несмасна, во една прилика налетав на отворена врата од автомобил “, изјави во една прилика Џенифер и додаде дека издржала само два дена на работа. „Беше погрешна одлука да ми дозволиш да возам по велосипед по улиците на Њујорк“, призна актерката.

После тоа, таа работеше на штандот за сладолед, но и како келнерка. „Кога се преселив во Холивуд, ја„ продадов душата “за да се занимавам со телемаркетинг“, открива таа во една прилика. После тоа, таа започна со помали актерски улоги, сè до ангажман во „Пријатели“ по што нејзиниот живот целосно се промени.