Децата на познатите што изгледаат исто како своите родители!

17 април, 2020
5de543f3695b585d0e20180a

Крвната врска е толку силна што често се случува детето да е копија буквална на еден од родителите. Погледнете ја нашата листа на познати личности и нивните деца кој неверојатно личат на нив.

Лиса Бонет и Зое Кравиц

2018 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Radhika Jones - Arrivals

Криси Тејген и Луна Стефенс

Celebrity Sightings In New York City - June 23, 2019

Синди Крафорд и Каиа Гербер

"Her Time" Omega Photocall - Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2018

Елизабет Харли и Дамиан Харли

image

Тиш Сајрус и Мајли Сајрус

2017 Billboard Music Awards - Backstage and Audience

Ума Турман и Левон Турман

Dior: Photocall - Paris Fashion Week - Haute Couture Spring/Summer 2020

Мадона и Лурдес Леон

2011 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Graydon Carter - Arrivals

Дејвид Бекам и Бруклин Бекам

Kent & Curwen - Presentation - LFWM January 2019

Стивен Балдвин и Хајли Бибер

"Noah" New York Premiere - Outside Arrivals

Ајс Кубе и Ошеа Џексон

Ice Cube & O'Shea Jackson, Jr. Portrait Shoot

Александра Амбросио и Ања Лусие Амбросио

Celebrity Sightings In New York City - September 10, 2019

Лесли Ман и Ирис и Мауд Апатоу

Premiere Of Universal Pictures' "Blockers" - Arrivals

Рис Витерспун и Ава Филипе

ELLE's 24th Annual Women in Hollywood Celebration presented by L'Oreal Paris, Real Is Rare, Real Is A Diamond and CALVIN KLEIN - Show

Марчелин Бертранд и Анџелина Џоли

image

Робин Рајт и Дилан Пен

Daily Front Row's Fashion Media Awards

Ванеса Парадис и Лили-Роуз Деп

Chanel Cruise Collection 2020 : Front Row At Grand Palais In Paris

Јоланда Хадид и Џиџи Хадид

2015 Victoria's Secret Fashion After Party - Pink Carpet Arrivals

Јулијане Мур и Лив Фреундлих

image

Крис Џенер и Кендал Џенер

image

Кристи Бринкли и Сајлор Бринкли-Кук

image

Скот Дисик и Мејсон Дисик

Celebrity Sightings in New York City - September 30, 2018

Гвинет Палтроу и Епл Мартин

image

Хајди Клум и Хелена (Лени) Самуел

image

Блит Данер и Гвинет Палтроу

image

Кејти Холмс и Сури Круз

image

Charles Delevingne and Cara Delevingne

image

Селма Хајек и Валентина Пинаул

image

Карол Минаж и Ники Минаж

image

Деми Мур и Румер Вилис

Мелани Грифит и Дакота Џонсон

Ким Кардашијан и Норт Вест

Бијонсе и Блу Ајви