Деми Ловато откри повеќе за нејзиното пријателство со Селена Гомез!

15 април, 2020
selena gomez

Деми Ловато го постави рекордот со статусот на нејзиното пријателство со Селена Гомез. И покрај тоа што беа тесно поврзани за време на нивните денови во Дизни, тие повеќе не се блиски. Пејачката на „I Love Me“ откри дека не разговара повеќе со Селена.

Откако Деми ја прашаа за објавата на Инстаграм во која ја поддржува Селена за „Греми“ наградите во јануари, Деми одговори: „Кога ќе пораснете со некого, секогаш ќе имате љубов кон него. Но, јас не сум пријател со неа, само така се почувствував. Јас секогаш ќе имам љубов за неа и на сите им посакувам ништо друго освен најдоброто“.

Деми и Селена за прв пат се сретнаа во 2001 година кога имаа само 7 години. Тие станаа блиски пријателки откако се префрлија на каналот Дизни. Во 2010 година имаше гласини за распад на тоа пријателство, но тие за кратко време се смирија во 2011 година пред работите повторно да се искомплицираат во 2014 година.