ДЕМИ ЛОВАТО ПЕЕ ЗА РАСКИНУВАЊЕ НА СВРШУВАЧКАТА: „Сè околу мене се срушу“

2 октомври, 2020
profimedia-0537464134

Пред околу два месеци беше најсреќната жена на светот, а сега пејачката Деми Ловато повторно потона. Имено тоа беше најавено за прв пат по прекинот на свршувачката од Макс Ерих, со песната „Still Have Me„ Додека тој и откри на јавноста дека дознал за раскинувањето преку медиумите, таа опишала сè во стиховите. Судејќи според оваа песна, таа е уништена, но и среќна што сè уште се има себе, како што вели тоа е сè што и е потребно.

Деми Ловато

Иако таа сè уште јавно не ја коментирала новата песна и што се крие зад неа, времето и текстот зборуваат сами за себе. “Сè околу мене се сруши, сè што ме крена, сега ме спушти. Повеќе не е важно, бидејќи повеќе би сакала да бидам сама“, се зборовите на стихот што ги опишува нејзините моментални чувства по раскинувањето, за кои целиот свет знаеше, со оглед на тоа што таа беше толку среќна што конечно ја најде својата љубов.

Деми Ловато

„Тоа беше тешка одлука, но Деми и Макс решија да се разделат и двајцата да се посветат на својата кариера. Тие сè уште се почитуваат и сакаат и секогаш ќе ги паметат овие шест месеци засекогаш “, изјави анонимен извор, подоцна додавајќи дека го прекинала секој контакт со Макс затоа што се срамела од тоа како тој се однесувал кон нивната врска преку социјалните мрежи.