Деми Ловато призна: Сакам жени, тоа навистина влијаеше на моите песни. Се прашувам зошто моите обожаватели никогаш не сфатија дека не се посветени за мажите!

10 октомври, 2020
деми

Стана доста вообичаено за познатите личности во еден момент да кажат дека се различни, склони кон својот пол.

Дојде време ова да биде објавено во јавноста од популарната пејачка Деми Ловато, која рече дека ја открила својата наклонетост кон жените одамна, додека гледала филмска сцена од врел бакнеж меѓу убиецот на вампири Бафи, Сара Мишел Гелар и нејзиниот партнер од сетот Селма Блер.

Станува збор за филмот „Сурови намери“ од 1999 година и сцена во која Сара ја прашува Селма дали го научила својот прв бакнеж, го испробала на една од нејзините пријатели. За двајцата тоа беше филмска сцена, а за Деми Ловато откритие, во моментот кога сфати дека и таа би сакала да го проба.

Тогаш бев многу млада и дефинитивно не требаше да го гледам тој филм на таа возраст, но го гледав. Во моментот кога се појави сцена со двајцата и во моментот кога седеа на ќебе во паркот, а потоа и бакнежот што го споделија, помислив – почекајте малку, навистина ми се допаѓа. Сакам да го пробам. На 17-годишна возраст, го сторив тоа – рече Ловато за време на Фејсбук настанот „Излегување 2020“.

Тоа беше невообичаено ново разбирање за нејзината сексуалност, но и кинематографски бакнеж што исто така беше снимен во деловните биографии на sвездите од „Сурови намери“. Сара и Селма исто така го повторија неодамна на роденденската забава „Бафи, убиец на вампири“.

Тие тоа го сторија во карантин, со маски на лицето, а потоа се шегуваа како повторно го сторија тоа. Сара на социјалните мрежи напиша и дека добила бакнеж. Тие веројатно тогаш не ни знаеја дека оставиле траен белег во животот на пејачката Деми Ловато.

Да се ​​биде квир има големо влијание врз моите песни. Интересно е колкумина не сфатија дека во нив често зборував за односот со жените. И дека многу од моите балади се наменети само за нив. Дури сум изненаден како моите обожаватели никогаш не го сфатија ова, мислејќи дека сите мои зборови секогаш беа наменети исклучиво за машки пол. Музиката всушност беше мојот простор за приказни, мојот безбеден простор – вели Ловато.

На прашањето дали нејзиниот хит „Кул за летото“ е песна посветена на лезбејската љубов, таа не одговори потврдно, но ниту таа не го демантираше тоа. Таа само изјави дека сите нејзини песни се базираат на лични искуства.

Не гледам ништо лошо во експериментирањето. Одлучив да се приклучам на Queer Eye, да излезам јавно, отворено надвор. Ова е првпат некои од моето семејство да го слушнат тоа. Станав похрабар, посилен и едноставно ми беше тешко да ја сокријам својата вистинска природа – изјави Ловато.