Деталите за смртта на Мајкл Џексон не престануваат да ја интригираат јавноста!

30 август, 2020
288759_profimedia0016703984_ffБројни пластични операции, промена на бојата на кожата, зависноста од таблети, фобии, педофилија и мистериозни деца се само дел од полемиките поврзани со името на Мајкл Џексон, кој заработи повеќе пари по неговата трагична смрт отколку за време на неговата четириесетгодишна кариера.


Таа ноќ кога почина, неговиот личен лекар Конрад Мари му го даде овој моќен анестетик, кој не смее да се користи надвор од болниците, затоа што го успорува дишењето, отчукувањата на срцето и го намалува крвниот притисок. По смртта на контроверзната sвезда, откриено е дека тој редовно го земал тој лек со години за да може да спие. Доктор Мари стана личен лекар на Џексон само месец и половина пред неговата смрт, а тој требаше да го придружува за време на турнејата што ја планираше пејачот.

<p>Mnogobrojne plastične operacije, promena boje kože, tabletomanija, fobije, pedofilija i misteriozna deca samo su neke od kontroverzi koje su se vezivale uz ime Majkla Džeksona, koji je nakon tragične smrti zaradio više novca nego tokom svoje četrdesetogodišnje karijere.</p>

Она што е секако неспорно е дека користењето на неговиот карактер и дело по неговата смрт оствари приход од 1,5 милијарди долари и дека тој е ѕвездата која заработи најмногу постхумно, соборувајќи го рекордот на Елвис Присли. Од неговата смрт, продадени се над 50 милиони албуми, а утврдено е дека Мајкл заработил повеќе пари во овие шест години отколку во текот на целата негова кариера. Семејството на Мајкл Џексон сè уште верува дека тој бил намерно убиен, а неговата мајка Кетрин дури го тужела и промоторот на турнејата AEG Live. Во тужба вредна 40 милиони долари, таа тврди дека оваа агенција за концерти придонела за смртта на нејзиниот син со ангажирање на доктор Конрад Марија, кој бил со нејзиниот син. Синот на Мајкл, Принс, за време на своето сведочење рече дека организаторите на турнејата, која требало да започне во Лондон, наметнале премногу обврски на неговиот татко и затоа често плачел откако разговарал со нив и рекол: „Не можам да го издржам ова. Тие ќе ме убијат“.

<p>Mnogobrojne plastične operacije, promena boje kože, tabletomanija, fobije, pedofilija i misteriozna deca samo su neke od kontroverzi koje su se vezivale uz ime Majkla Džeksona, koji je nakon tragične smrti zaradio više novca nego tokom svoje četrdesetogodišnje karijere.</p>

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris