ДРАМА ПО ПОРОДУВАЊЕТО!Пристигнаа нови детали за грабежот на Тамара Еклстоун!

20 октомври, 2020
тамара

Информациите што таа сакаше да ги слушне


Откако на крајот на минатата година во јавноста одекна веста дека е ограбена лондонската куќа на Тамара Еклстоун, ќерката на поранешниот шеф на Формула 1 Берни Еклстоун, странските медиуми сега ги објавија деталите. На почетокот на оваа година, Алесандро Малтез беше уапсен и наскоро чека казна. Тој во моментов е во притвор под обвинение за заговор и кражба што се случи во домот на Тамара Еклстоун. Патем, оваа вест пристигнува помалку од еден месец по тајното раѓање на Тамара. Таа роди уште едно девојче во Швајцарија.

Петра и Тамара Еклстоун

Полицијата тврди дека 44-годишниот обвинет бил силно вмешан во споменатиот скандал. Да потсетиме, куќата што Тамара и сопругот Џеј Рутланд ја купија пред девет години, се состои од 57 соби. Како што тогаш пишуваа медиумите, крадците влегле во куќата низ градината и минале скоро еден час собирајќи плен пред да избегаат.
Обвинетиот е Италијанец, кој беше донесен во Англија кон крајот на минатата недела, каде се одржува судењето. Никој сè уште не ја коментира можната казна, но се знае дека е обвинет за кражба на 50 милиони фунти. Семејството Еклстоун сè уште не одговорило.

Тамара Еклстоун

Портпаролот на семејството тогаш потврди дека станува збор за провална кражба. „Безбедноста и полицијата соработуваат на случајот. Тамара и семејството се лути и бараат какви било информации ’, рече тој. Меѓу украдениот накит имало обетки од Картие кои Тамара ги добила од сопругот за венчавката. Богатата наследничка, вели таа, е шокирана и се чувствува несигурно.