Дрејк ги обожава Hermes Birkin чантите, има цела колекција

11 април, 2020
drake tasni

Кој рече дека само жените обожаваат да трошат пари на чанти?

Дрејк, еден од најбогатите рапери во светот и поранешен дечко на познатата пејачка Ријана, ја отвори вратата од својата вила и го откри своето модно хоби.

Уште во 2017 година, Дрејк изјави дека неговата идна сопруга ќе добие изненадување на подарок, а тоа се однесува на колекција на најскапите чанти на Хермес Биркин, објавува Yahoo.com. Дрејк е се уште неженет и чантите чекаат во неговата вила во Торонто, каде пејачот ги поминува овие денови.

Меѓу неговите познати чанти е моделот Himilaya Birkin. Торбата е именувана Хималаја поради нијансите на сиви тонови и е направена од крокодилска кожа.

Најретката Биркин чанта во светот потекнува од оваа колекција, нејзиното име е Niloticus Crocodile Himalaya Birkin 30, а нејзината цена е околу 400.000 долари. Најскапа е чантата изработена од албино крокодилска кожа, како што е чантата на Дрејк. Еден од моделите на Himalaya е украсен со 242 дијаманти и има копче од 18-каратно злато.

Тука е и жолтиот модел, исто така изработен од крокодилска кожа, кој е уште еден познат модел на чанта која годишно ја произведуваат во ограничен број на примероци и затоа цената не паѓа. Цената на овој модел е околу 84,000 долари.

View this post on Instagram

. مجله AD عکسهایی از عمارت لوکس و مجلل دریک رپر ۳۳ ساله منتشر کرد این عمارت ۵هزار متری در شهر زادگاه دریک یعنی تورنتو قرار گرفته و دارای یک استودیو خانگی در سطح جهانی ، زمین بسکتبال مسقف ، اتاق جوایز و استخر با سقف شیشه ای است و در بیشتر نقاط این عمارت نیز از مرمر و کریستالهای سواروسکی استفاده شده است دریک به این مجله گفت “از آنجا که من این عمارت را در زادگاه خودم می ساختم ، می خواستم این ساختار تا ۱۰۰ سال محکم باشد و میخواستم این عمارت یک مقیاس یادبود باشد و احساس داشته باشد. این یکی از چیزهایی است که من از خودم باقی میگذارم ، بنابراین باید ماندگار و محکم میبود ؛ دریک گفت محل مورد علاقه اش در این عمارت اتاق خواب اصلی ۴۰۰ متری خانه است و آنجا جایی است که باعث میشود هرشب تمام فشارهای روزش از بین برود . @persian_hollywood_news . #drake #celebrity #hollywood #corona #coronavirus #corona_virous #covid_19 #quarantine . #دریک #سلبریتی #هالیوود #کرونا #کروناویروس #ویروس_کرونا #قرنطینه #کوید۱۹ #پرشین_هالیوود_نیوز #persian_hollywood_news

A post shared by persian hollywood news (@persian_hollywood_news) on

Музичарот Дрејк во својот гардеробер има бројни патики и многу други спортски детали, како и парчиња дијамантски накит, затоа што се држи до стилот и е еден од оние што сакаат накит со престижни детали и луксуз.