Дуа Липа отиде по намирници разголен стомак! :)

24 април, 2020
93652670_102282838089018_5848248385811778022_n

Првото нешто што си го помислив кога го видов најновиот пост на Инстаграм на Дуа Липа беше дека нејзиниот ретро-култен топ всушност ме натера да сакам да се дотерам за промена. (Како и повеќето, јас се држев до мојата комфорна дневна облека отколку да се облекувам додека работам од дома.) Втората работа за која си помислив беше: „Ѕвезди, тие се како нас. И ним им требаат таблетки за миење садови!“. Пејачката на песната „Don’t Start Now“ во изминатите неколку недели се засолни со своето момче Анвар Хадид во Лондон, каде што го покажувале својот славен стил на симпатична двојка. Анвар дури и помогнал на Дуа да ја обои косата розова! ?

View this post on Instagram

off to buy dishwasher tablets brb

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Неодамна, пејачката морала да ja посети самопослугата по потребните намирници. Таа напиша под постот на Инстаграм, „Отидовме да купиме таблетки за миење садови“. На фотографиите таа носеше маица со гол грб со долги ракави, на која потсетува и дава чувство од 70-тите, благодарение принтот со камилица. Дуа го стилизираше овој изглед со пар црни карго панталони и практични борбени чизми. Таа својот аутфит го заврши со правоаголни очила за сонце и секако маска за лице за превентивни безбедносни мерки.