Џеј Ло го „прошета“ целулитот: Ако го има кралицата на теретаните, зошто ние се нервираме?!

29 декември, 2020
profimedia-0561249856


Џеј.Ло има целулит. Да, добро слушнавте. Колку и да звучи лудо оваа информација, особено ако се потсетиме дека пред неколку недели оваа 51-годишна латино дива позираше целосно гола и ги истакна сите доблести на своето „совршено“ тело, Џенифер не го заобиколи проблемот што загрижува многу жени ширум светот – целулитот .

Имено, пејачката беше видена за време на викендот додека одеше во теретана, и иако неколку пати имавме можност да видиме такви фотографии, со избирање облека за вежбање, ненамерно откри дека нејзиното тело не е имуно на овој, понекогаш доста иритирачки проблем.

Jennifer Lopez

Во црно од глава до пети со неизбежни очила за сонце и заштитна маска, 51-годишната девојка беше фатена во друштво на нејзиниот вереник, поранешен бејзбол играч, 45-годишниот Алекс Родригез, додека непосредно по Божиќ во теретана работеше вредно за да ја доведе својата фигура до совршенство. Сепак, она на што Џеј Ло веројатно не ни сметаше беше изборот на хеланки што откриваше повеќе отколку што требаше. Тесниот избор на панталони, покрај нагласувањето на нејзините атрибути, го оцртуваше целулитот и на клучните делови – нозете и задникот, каде што се јавува кај повеќето други жени.

Jennifer Lopez
Jennifer LopezJennifer Lopez