Џеј Ло под дејство на алкохол поради проблемите со Алекс?!

16 септември, 2020
јло

Таа е непрепознатлива

Латино дивата Џенифер Лопез секогаш остава впечаток на силна и самоуверена жена, а тоа го потврдува со својот младешки изглед и став, како и деловните успеси што продолжи да ги постигнува и во шестата деценија од животот. Сепак, се чини дека 51-годишната пејачка и актерка не секогаш има сè под контрола и дека и таа може да се расипе. Имено се пишува дека Џенифер, која е многу внимателна да води здрав живот и редовно да вежба, започнала да пие алкохол заради проблемите што ги има со својот вереник, шест години помладиот пензиониран бејзбол играч Алекс Родригез.

Напнатоста во нивната врска, наводно, била предизвикана од фактот дека среде пандемијата на коронавирусите ја одложиле долгоочекуваната венчавка, но уште повеќе што Алекс се сретнал минатата недела.

Алкохол пие многу, многу ретко

 Поранешната сопруга Синтија Скуртис со која беше во брак од 2002 до 2008 година и со која има две деца, 14-годишната ќерка Наташа и двегодишната Ела. Наводно, на Џенифер и било тешко, па додека тој бил во друштво на бившата, таа отишла во еден ресторан на ручек со нејзината сестра Линда. Притоа, таа се однесуваше сосема спротивно од тоа што бевме навикнати од неа. Очевидците изјавија дека Џеј Ло била многу напната и дека пиела алкохол скоро нон стоп.

‘Таа е толку дисциплинирана и толку внимателна што става во своето тело.

Дури и лесен коктел за неа содржи премногу шеќер ‘, прокоментира многу близок човек на латино дивата и рече дека мисли дека на овој начин Џенифер го исфрла гневот и болката што се собрала по честите кавги со Алекс во последните неколку недели. Во една, тие исто така беа фатени од папарацо-фотографи, за време на романтична вечера во ресторан, што се претвори во напната престрелка. Наводно, причина за расправијата меѓу нив, рече изворот, е фактот дека Џенифер е единствената која заработува пари во семејството, а Алекс не знае што да прави со себе во пензија.

Од друга страна, се мисли дека ручекот со низа алкохолни „кругови“ не е доказ дека парот има проблеми, туку дека пејачката едноставно уживала во друштво на нејзината сестра. Покрај тоа, Џениер неодамна објави заедничка фотографија со својот свршеник на Инстаграм, што не би го сторила доколку односите меѓу нив биле толку сомнителни. Што навистина се случува меѓу нив и дали нивната врска ќе преживее до моментот на венчавката, времето ќе покаже.