Џенифер Анистон ги лажираше двата брака: Американските медиуми тврдат дека фалат докази?

1 јуни, 2020
цџвцџ

Не е спорно дека меѓу нив двајца имало љубов, но немало брак, јавуваат американските медиуми

Таа со децении се смета за омилена во Холивуд, но како што пишува TheTalco – Џенифер Анистон (51) е далеку од личноста која се претставува.

Како што е напишано, Џенифер лажеше за некои важни работи, а јавноста сè уште верува во нив.

Имено, откако таа призна во 2017 година, по само две години брак, дека нејзината љубовна врска со Џастин Тером завршила, многумина беа изненадени.

Причината се тврдењата на парот дека разводот бил решен „по брза постапка“ и во мир.

Но, испитувајќи ја позадината на разводот, кој, наводно, бил легализиран за време на приватната церемонија во вилата на „Бел Ер“, американските медиуми дошле до откритие дека апсолутно нема докази за нивниот брак никаде во официјалните записи. Односно, свадбената потврда, наводно, не постои.

Тие заклучиле дека бракот никогаш не постоел и дека парот, од причина што им е позната, го лажирале.

Бракот со Бред Пит, кој сè уште ја заинтригира јавноста денес, наводно бил и дел од маркетиншкиот трик што и на двајцата им донесе неверојатна популарност и ги смести на „А“ списокот на холивудски големци.

Да потсетиме, парот се запозна преку еден менаџер, кој ги поврза „слепо“.

View this post on Instagram

My favorites🥺❤️

A post shared by Jennifer Aniston & Brad Pitt (@jennpitt) on

Не е спорно дека меѓу двајцата имало љубов, но немало брак, јавуваат американските медиуми.

Факт е дека ниту еден од нив не е официјално потврден, а многумина се убедени дека ѕвездата на „Пријатели“ многу лесно можеше да ги реализира споменатите „сценарија“.