Џенифер Анистон ги загрижи обожавателите: „Никогаш порано не сум имала такви мисли“

30 септември, 2020
џен нас

Една од омилените актерки во Холивуд, 51-годишната Џенифер Анистон, во неодамнешното интервју за странски медиуми откри дека скоро се откажала од глумата и засекогаш се простила од Холивуд.

Иако е многу успешна во тоа, неодамна сфати дека веќе нема доволно енергија и дека конечно ќе се збогува со својата долгогодишна успешна кариера. Иако сега има сосема поинакво мислење, таа раскажа кој настан ги спонзорирал ваквите мисли и што ја исцрпило толку драстично.

Во подкастот „Smartless“, таа разговараше со Џејсон Бејтмен, Шон Хејс и Вил Арнет, кога, на изненадување на многу гледачи, призна дека последниот проект на кој работеше целосно ја исцрпи и, како што рече, „го исцеди животот од неа“. . „Морам да признаам дека во последните две години низ главата ми течеа такви мисли, што не ми се случило порано.

Јас навистина сè уште не сум имал такви размислувања “, рече Џенифер и додаде дека по соработката со Рис Витерспун во серијалот Епл ТВ +„ Утринското шоу “во 2019 година, таа интензивно размислуваше да ја напушти кариерата. ‘Беше откако завршив со снимањето и кога помислив, за жал, ова навистина го„ испушти животот “од мене и не сум сигурна дали ова е нешто што ме интересира повеќе. Тоа е необјавен проект, во кој многумина сме учествувале и по кој секогаш велите дека нема да го сторите тоа повторно “, објасни таа тогаш.

Морам да признаам дека во последните две години низ главата ми се вртат такви мисли, што не ми се случило порано.

Имено, сценариото на шоуто не беше завршено, поради што таа мораше да импровизира три долги месеци и да работи напорно на тоа. Како што вели, месеците траеле цела вечност, а таа била се поблизу до одлуката да сврти „нова страница“ во нејзиниот живот и конечно да се посвети на себе си и квалитетно слободно време. Иако не откри што и одговорило од новата одлука, за огромна среќа на фановите, таа ги врати силите и волјата за кариера. Таа веќе работи на нов филм, и додаде дека во иднина би сакала да проба режија.