Џенифер Анистон не е повикана на венчавката на својата најдобра пријателка!

28 септември, 2020
dzenifer_aniston_takst_0


Популарните холивудски актерки, 51-годишната Џенифер Анистон и 56-годишната Кортни Кокс, играа најдобри пријатели во легендарната серија „Пријатели“, иако во многу ситуации се чинеше дека се најдобри пријателки во реалниот живот, се чини дека вистината вистина е сосема поинаква.


Според странските медиуми, актерките во последната година толку многу се расправале што пријателството целосно се „расипало“, поради што Џенифер не била поканета на планираната венчавка.

View this post on Instagram

my girls #rachelgreen #monicageller #friendstvshow

A post shared by F•R•I•E•N•D•S (@rachel.monica.phoebe) on


Кон крајот на минатата година, Кортни наводно сериозно се „фрли“ во организирање венчавка со нејзиниот долгогодишен партнер Џони Мекдејд. Според странските медиуми, таа не само што не планира да го сподели својот посебен ден со Џенифер, туку нејзиното место на венчавката ќе го заземе нејзиниот поранешен сопруг, 49-годишниот актер Џастин Тери. Како причина за тоа, идната невеста го навела своето долгогодишно пријателство со актерот, кое отсекогаш и пречело на Џенифер, пренесуваат странските медиуми.


Освен што беа „на нож“ некое време поради бројните расправии, Џенифер е потполно скршена затоа што нема да биде дел од емотивната прослава: „Ја сметаше за своја сестра. Беше целосно уништена кога дозна дека не е поканета на церемонијата. Не може ни да замисли дека таа нема да биде таму да гледа како некој пријател оди до олтарот “, открил изворот.

Сепак, и покрај тоа што Кортни еднаш им откри на странските медиуми дека по седум години долга врска со Џони, би сакала да каже „судбоносно да“, парот, наводно, не е ни верен.