ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ВО СОЛЗИ! Фоторепортерите го фатија Алекс Родригез со неговата поранешна сопруга

12 септември, 2020
jlo

Последните недели се појавија гласини дека расте проблемот во врската помеѓу 51-годишната латино дива Џенифер Лопез и нејзиниот шестгодишен помлад свршеник, пензионираниот бејзбол играч Алекс Родригез. Среде пандемијата на коронавирус тие ја одложија долгоочекуваната венчавка, а потоа во медиумите се појави веста дека овој вирус им дошол во вистинско време затоа што тие сè уште сакаат да размислат за размена на брачни завети.

Според странските медиуми, драмата достигна повисоко ниво викендов кога Алекс се нашол со својата поранешна сопруга Синтија Скуртис, со која беше во брак од 2002 до 2008 година. Нив двајца не само што ги делат двете ќерки, туку имаат и прилично бурна историја. Иако и двајцата продолжија со своите животи по разводот во 2008 година, сепак постојат неколку непријатни обвинувања изнесени од двете страни во текот на изминатите неколку години. Поранешните сопружници се состанаа во теретана. Според „Њујорк пост“, Родригез ја забележал тогашната професорка во средно училиште на „Стармистер“ и решил да и ја раскаже приказната. Двајцата на крајот станаа пар, по што брзо се венчаа. Две години подоцна, Родригез и Скуртис го добија своето прво дете, ќерката Наташа, а во 2008 година парот ја доби и втората ќерка Ела.

Двајцата се виделе пред неколку дена и отишле на вечера со своите ќерки, а Џенигер Лопез полуде, плачела затоа што била сигурна дека Алекс сè уште ја сака својата сопруга и дека никој повеќе нема да може да ја замени.