Џони Деп го објави списокот на познати личности со кои го изневерила неговата поранешна сопруга

20 јуни, 2020
ијкм,

Бракот помеѓу актерот Џони Деп и неговата колешка Амбер Херд заврши на скандалозен начин. Актерката прво ја обвини филмската ѕвезда за семејно насилство, а Деп поднесе тужба за клевета против неговата поранешна сопруга во износ од 50 милиони долари. Странските медиуми дознаа дека во тужбата се наведува и фактот дека Амбер Херд го изневерувала својот тогашен сопруг со Илон Маск, како и дека парот бил приклучен во сексуални активности со моделот Кара Делавињ.

Тројцата се состанале во Лос Анџелес за да разменат страсти, во пентхаусот на славниот холивудски актер. Прељубата се случи во 2016 година, кога веќе беше покрената тужба за развод, а Деп веќе побара на суд во времето кога Елон Муск, како и актерот Џејмс Франко, да ги предадат сите пораки и е-пошта разменети со неговата тогашна сопруга. Сопственикот на компанијата Тесла ги негираше обвинувањата дека учествувал во прељуба на кој било начин, изјавувајќи дека тој ја започнал својата врска со Амбер Херд дури по нејзината последна разделба со Деп. Тој исто така даде јавна изјава во врска со гласините за сексуален однос со Кара Делавињ.

View this post on Instagram

Happiest Birthday to you, my little gremlin ✨

A post shared by Amber Heard (@amberheard) on

Јас и Кара сме пријатели и никогаш не сме биле интимни. Таа може да ви го потврди тоа, и јас исто така сакам да истакнам уште еднаш дека Амбер и јас ја започнавме врската само еден месец откако поднесе барање за развод. „Не се сеќавам дека некогаш сум бил близу неа за време на нивниот брак“, рече Муск.

View this post on Instagram

We got this #2019

A post shared by Amber Heard (@amberheard) on