Џони Деп има план како да ја поништи судската одлука според која е насилник!

17 декември, 2020
o_15176066_1024 (1)


Џони Деп поднесе жалба до Апелациониот суд да ја поништи пресудата со која се најде во Високиот суд во Лондон дека ја злоупотребил својата поранешна сопруга, 34-годишната актерка Амбер Херд, за време на нивната бурна врска и краток брак. Славниот 57-годишен актер, кој ја изгуби улогата во франшизата „Fantastic Beasts“ поради пресудата, го тужеше News Group Newspapers, издавач на таблоидот Сан, за написот објавен во тој весник во 2018 година, во кој тој тврди дека е домашен злоставувач.

Пресудата во високиот суд утврди дека наводите наведени во написот се „суштински точни“ и дека има многу докази дека тој бил насилен кон Амбер. Дали ќе има нешто од неговата жалба до апелациониот суд е тешко да се каже. Судијата Ендру Никол од Високиот суд во ноември му одобри на Деп дозвола да се жали на тој суд, велејќи дека верува оти „основата за жалбата нема разумни изгледи за успех“.

На славниот актер му остави можност да се жали до Апелациониот суд до 7 декември, што и стори. Џони постојано тврдеше дека обвинувањата против него се лажни и дека ќе ја продолжи правната битка со неговата поранешна сопруга на суд во американската држава Вирџинија. Таму, Деп ја тужеше Амбер во врска со написот што го напиша за „Вашингтон пост 2018“, во кој тврди дека е жртва на семејно насилство, а Џони барал отштета од 50 милиони долари од неа.

Амбер поднесе противтужба со која бара отштета од 100 милиони долари затоа што, како што тврди таа, Деп и неговиот правен тим започнале глобална кампања против неа. Правните експерти сметаат дека пресудите во Лондон ќе имаат влијание врз судењата во Соединетите држави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris