Џорџ Клуни призна дека му пречи малиот Арчи

30 јуни, 2020
kjnmjbmnb

Не е тајна дека 38-годишната Меган Маркл и нејзиниот тригодишен сопруг, принцот Хари, се во многу добри односи со друга популарна двојка, 58-годишниот актер Џорџ Клуни и неговата 17-години помлада сопруга, адвокатката Амал. Затоа, многумина беа изненадени кога Џорџ, кој можеше да биде кум на едногодишниот син на Меган и Хари, Арчи, еднаш призна дека му пречи бидејќи Арчи – го украл вниманието од него. Имено, актерот и синот на кралската двојка се родени во ист ден.


Имено, на 6 мај малиот Арчи го прослави својот прв а Џорџ на 58-ми роденден. Сепак, во едно од интервјуата соЏими Кимел, актерот еднаш призна дека е крајно изнервиран од фактот што го дели својот посебен ден со кралското бебе. „Тоа дете ми ја украде славата! Тоа е мојот роденден! ‘, Рече тој искрено, а се осврна и на фактот дека не бил избран за кум на малиот Арчи. „Тоа би било лоша идеја. Имам две близначки и едвај можам да се справам со тоа ’, призна Џорџ, кој има двегодишни близнаци, Александра и Ела, со адвокатката за човекови права.