Џулија Робертс ретко кој би ја познал во овој дневен стајлинг

24 април, 2020
Naslovna

Џулија, која пет пати е прогласена за најубава жена во светот од магазинот „People“, не е оптоварена со својот изглед, па без двоумење неодамна на социјалните мрежи покажа како таа изгледа кога не е совршено облечена за премиера или некој гламурозен настан.

Нејзиниот опуштен стајлинг без шминка, со својата фризура и очила ги воодушеви сите, и таа доби безброј комплименти за тој изглед. Славната актерка со волшебна насмевка, која има 8,5 милиони следбеници на Инстаграм, честопати ја подига свеста за опасностите од коронавируси и постојано ги повикува фановите да бидат одговорни и да се придржуваат кон мерките.

Како една од мерките за изолација за да се спречи ширењето на КОВИД 19, убавата актерка го остава својот раскошен дом на престижна локација во ЛА, Малибу, само за да оди на шопинг или да шета со кучињата.

Убавата актерка, кога не е на црвениот тепих, претпочита опуштен стајлинг, па не е невообичаено да ја гледате во фармерки,патики,… Познатата актерка повторно покажа уште еден обичен изглед кога одеше во Малибу. Џулија не ги пропушти фотографите, во кој таа ретко ќе се препознае. Во комбинизонки, патики, без шминка, лабава коса и очила за сонце, добитничката на Оскар за нејзината улога во „Ерин Брокович“ ги однесе крзнените миленици на прошетка.