Елтон Џон конечно ја откри правата вистина за кавгата со Род Стјуарт!

14 октомври, 2020
елтон и стурајт

Според тврдењата на оние кои имале можност да ја прочитаат новата автобиографија на Елтон Џон, во новото поглавје британскиот музичар ја споменал и неговата кавга со двегодишниот Род Стјуарт, а двајцата колеги го раскинаа нивното пријателство пред две години.


Потоа, според неговата автобиографија, 75-годишниот рокер Род Стјуарт се пошегувал на сметка на Елтон Џон за неговата наводно последна и проштална турнеја, а потоа сето тоа го повторил во 2019 година кога му пречело биографскиот филм „Rocketman“ за кариерата на Елтон.
Како што пишува Сан, Елтон ја допре нивната кавга во последното поглавје од оригиналната верзија на неговата автобиографија наречена едноставно „Јас“, што не е во печатена верзија објавена во октомври 2019 година. Така, Елтон напиша дека Стјуарт нема што да го учи за рокенролот.

Дефинитивно не ми требаше некој да ми одржи лекција во рокенролот, особено не некој што ја помина изминатата деценија живеејќи на сметката на хитовите снимени одамна. Јас навистина не можев да верувам дека тој има образ да ме плукне затоа што ја промовирав мојата турнеја, кога тој го правеше истото во ТВ-емисија, промовирајќи ја сопствената турнеја “, напиша Елтон Џон кој дури му пријде на Стјуарт и му рече‘ дека премногу долго се познаваат за да се караат околу такво нешто ‘.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort