Ени Ленокс ги воодушеви фановите со ангелскиот глас, а потоа откри нешто што многумина не знаеја!

15 април, 2020
eni lenoks

Познатата британска пејачка и текстописец Ени Ленокс (65), како и многу луѓе ширум светот, деновите ги поминува во изолација поради пандемија на корона вирусот.

– Што правите во изолација? Претпоставувам дека има многу бришење и чистење прашина… Јас правам малку повеќе од тоа… свирам и пијано и пеам… Нема да одам на турнеја со овие песни. Само одам низ моите музички ормари… наоѓам некои скриени богатства и ги чистам. Што мислите…? напишала Ени и запеа.

И тогаш Ени откри едно нешто што многумина не го знаеа.

– Ги напишав сите мои песни на пијано, со којшто започнав со вежбање пред 58 години – одговори пејачката.

Погледнете како Ени Ленокс во карантин ја испеа својата песна на одличен начин:

https://www.instagram.com/p/B-76eMzHEEq/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again