Кејт Мидлтон помина подеми и падови за време на изолацијата

30 мај, 2020
kate

Кејт Мидлтон јавно призна дека има подеми и падови во кралското семејство, како и во многу други, среде пандемијата на коронавирус. Она што се чинеше дека е најтешко за неа беше како таа ќе им објасни на наследниците што точно се случуваше.

“Имавме подеми и падови, како и секое друго семејство во изолација. Џорџ е многу постар од Луис и јас сум изненаден колку тој сфатил дека нешто се случува”, рече таа. Важно е некои работи да им бидат објаснети на начин на кој ќе можат да ги разберат, соодветно на нивната возраст “, објасни Кејт.


„Тешко е да им се објасни на малите деца што се случува, но училиштата направија одлична работа во тој дел и ни помогнаа да ја објасниме целата ситуација на Џорџ, Шарлот и Луис со детали“, признала војвотката, која последниве месеци беше во изолација во семејна куќа во Норфолк.